Araba

Garajınızda Olmazsa Olmaz Malzemeler

Garanızda Mutlaka Olması Gereken Malzemeler

Garaj genel olarak arabaların depolanması için gerekli olan bir mekan olarak düşünülmektedir. Fakat bazen araç tamiri yapabilmek için garajda “DIY” aksesuar, araç ve gereçleri bulundurulabilir. Garajınızda olmazsa olmaz malzemeler hakkında sizlere bu yazımızda gerekli bilgilendirmeleri veriyoruz. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için okumaya devam edebilirsiniz.

Garajda Olması Gereken Mobilyalar

Her garajda kesin olarak bulundurulması gereken bazı mobilyalar bulunmaktadır. Bu mobilyalar garaj içi düzeni sağlayabilmek için gereklidir. Garajınızda bulunan aletleri rahat ve kolay bir şekilde bulabilmek için belirli bir düzen oluşturulması gerekir. Garajları döşemek için sacdan yapılan modelleri seçmek en doğrusu olacaktır. Seçmiş olduğunuz sac modeller sıcaklık ve nem dalgalanmalarından etkilenmezler. Aynı zamanda çeşitli hava şartları ve hasarlara karşı dayanıklı özelliklere sahiptirler. Bu tür mobilyalar ahşap mobilyalara göre hem daha dayanıklı hem de daha fazla yük kapasitesine sahiptirler. Sac mobilyaların en işlevsel seçenek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Garajınızda Olması Gereken Aletler

Garaj için olmazsa olmaz malzemelerin başında aletler gelmektedir. Aracınızın onarımı için her türlü aletin garajınızda bulunması gerekir. Örnek verecek olursak; lokma anahtarlar, kilitleme pensesi, kilitleme anahtarı, çeşitli tornavidalar, çapraz anahtar ve ayarlanabilir bir anahtarın bulunması gereklidir. Bu temel aletler sayesinde sıvıları, aşınmış gövdeleri, filtreleri ya da kaput teleskopu gibi ufak sorunları halledebileceksiniz. Araç onarımını kendi başına yapan bireyler için bir atölye kanepesi de gerekli olabilir. Araç altında işlem yapmanız gerektiğinde bu kanepe sayesinde soğuk zemin ile bağlantınız kesilir. Bu kanepe ile hidrolik kriko, lastik değişimi ve bunun gibi birçok tamir işlemini yapmak daha kolay hale gelebilir.

Yeterli donanıma sahip bir garajda lastik şişirme tabancası, aracı daha hızlı ve düzgün bir şekilde yıkayabilmek için basınçlı bir yıkayıcı da bulundurulmalıdır. Garajınızda bulunduracağınız lastik şişirme tabancası sayesinde teker şişirmenin yanı sıra fazla havayı boşaltıp, basıncı kontrol edebilirsiniz.

Garajınızda Yer Verebileceğiniz Diğer Malzemeler

Garajınızda sizler için bulunduğu taktirde faydalı olabilecek bir diğer malzeme ise araç temizleyicilerdir. Bu temizleyiciler sayesinde farklı yüzey ve kumaşlarda oluşan yağlı ve diğer türlü lekeleri giderebilirsiniz. Bir diğer gerekli malzeme şarj cihazıdır. Aracınızdaki akünün kış aylarında bozulup bozulmayacağını bilemezsiniz. Bu şarj cihazı sayesinde uzun süreli arızalar sonrasında tereddüt etmenize gerek kalmayacaktır. Araç temizliğinde kullandığınız basınçlı yıkayıcıların yanı sıra çeşitli kozmetik ürünlerini de bulundurmalısınız. Son olarak garajınızda kolay bir şekilde çalışmanızı sağlayacak koltuklar ve taşıma arabaları da işinize yarayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu