Araba

En Sağlam Arabalar Hangileridir?

En Sağlam Otomobil Modelleri Hangileridir?

Geniş bir yelpazeye sahip olan araba sektöründe pek çok marka araç bulunmaktadır. Firmalar kendilerine ait pek çok model araca sahiptir. Kullanıcılar için bu kadar seçenek arasından seçim yapmak daha da zorlaşmaya başlamıştır. Güvenilir bir sürüş sunması açısından sağlam araba modelleri ön planda yer almaktadır. Hem sağlam oluşları hem de şık tasarımları ile kullanıcıları kendisine çeken beş araç hakkında sizlere bu yazımızda bilgilendirme yapıyoruz. En sağlam arabalar hangileridir? Sorusuna bu yazımızda sizler için cevap veriyoruz.

1. JAGUAR XE

JAGUAR XE

Dünyada sağlam arabalar listesinde yer alan jaguar XE benzer üretimlerin tersine sağlam ve büyük olarak üretilen bir modeldir. Yaşanacak sert vuruşlara karşın sağlam kasa yapısı bulunduran jaguar XE bu sektöre 2015 senesinde girmiştir. Aracın tanıtımı ilk defa 2014’te Londra’da yapılmıştır. Rakipleri arasında öne çıkan araç görüntüsü ve içinin büyüklüğü ile göz doldurmaktadır. Jaguar XE performans açısından kullanıcılardan tam not almaktadır. Arabayı kullanan kişi için aracın sağlam olması ve güvende hissetmek oldukça önemlidir. Kilometre hızıyla kullanıcılarına keyifli bir sürüş sunmaktadır. Aracın sert darbelere karşı olan sağlamlığı ile araç güvenirliğini kanıtlamıştır.

2. Ford Puma

Ford Puma

Göz dolduran araçlarıyla Ford markası sektörde yerini almaya devam etmektedir. Marka 1903 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Şu anda aktif olarak Michigan’da araç üretimine devam etmektedir. Günümüzde popüler olan ford marka araçlar arasında ford puma sağlam ve güvenilir araçlar listesinde üst sıralarda yerini almaktadır. Türkiye sınırlarında da satışı gerçekleştirilen ford puma araçlar içerisinde akıllı paneller ve takip sistemi de bulundurmaktadır. Panoramik açılan tavana sahip olan aracın bagaj kapasitesi diğer araçlara göre genişletilmiştir. Yaşanan tehlikeleri engelleyebilecek pilot seçim özelliği ile sürücü uyaran sistem firma tarafından geliştirilmiştir. Yapılacak kazalara karşı dirençli oluşu ile güvenilir oluşuyla sağlam arabalar kategorisinde yerini almıştır. Bir takım gerekli testlerden geçen aracın 2019 yılında sağlamlığı tescillenmiş ve sağlam arabalar listesinde yerini korumaya devam etmektedir.

3. Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Volkswagen golf marka araç sağlam arabalar listesinde yerini alan arabalar arasındadır. 1937 yılında tek tip araçlarla Almanya’da üretime başlayan firma sektöre adım atmıştır. Golf model araç firmanın üretmiş olduğu son sistem modeller arasındadır. Özellikleri sayesinde kullanıcılara konforlu bir sürüş sunar. Geliştirilen özellikleri sayesinde yakıttan tasarruf edebilen bir araç ortaya çıkarılmıştır. Arabanın vitesinde yapılan değişiklik ile kolay park edebilme ve sürüşte kontrol sağlanmıştır. 3 farklı far model seçeneği bulunduran araçlar sizlere yapacağınız yolculuklarda kolaylık sağlıyor. Arabada bulunan sürüş asistanı sayesinde sizlere daha kolay bir kullanım sağlamaktadır. Yapılan testler sonucunda %95’e yakın sonuç alan araç sağlam araçlar kategorisinde kendine yer bulmuştur.

4. Tesla Model X

Tesla Model X

2012 yılında tasarımına başlanan araç yenilenerek kullanıcılar ile buluşturulmuştur. Bu model araç elektrikli crossover modeller arasında yer almaktadır. Tesla model x araçların arka kapıları martı kanatlarına benzeyecek bir şekilde tasarlanmıştır. Dış tasarımı ile göze hitap eden araç sağlam tekerlekleri ile kullanıcılarına güvenli bir sürüş sunar. Araç motoru arkada bulunan araç 4 tekerli çekiş hacmi sunmaktadır. Modelin yenilenmiş halindeki genişletilmeler sayesinde sürücülerine konforlu bir kullanım sağlar. Güncelleme yapabilme özelliğine sahip araç aynı zamanda uzaktan kontrol edilebilme özelliğine de sahiptir. Araçta bulunan farklı modlar arasındaki geçişler otomatik olarak yapılabilmektedir. Saydığımız bu özellikler ve daha birçok özellik ile Tesla model x araçlar sağlam arabalar arasında yerini alabilmiştir.

5. BMW 7

BMW 7

Dünya genelinde en sağlam arabalar listesinde yer alan BMW serisi sizlere güvenli bir sürüş sunmaktadır. Almanya’da üretilen bu marka araçlar güçlü bir motor hacmine sahiptir. Sağlam bir koruma sunan kasa kısmındaki çelik yapı ile kullanıcıların güvenliği artırılmıştır. Yan panelleri, yakıt için ayrılmış depo alanı ve ön kısımda bulunan çamurluğu özel bir zırh ile kaplanmış olan BMW 750 Sedan model araç ile firma sürücüler için güvenilir bir araba ortamı sunmaya çalışmıştır. Aracın turbo silindir özelliği dizel motor ile desteklenmektedir. Aracın sağlam olmasının yanı sıra sürücüler için şık bir dış tasarımda sunulmaktadır. Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olan araç otomatik sürüş asistanı ile kullanıcılarına güvenli bir yolculuk sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu