Araba

En Çok Satan Sedan Arabalar

En Çok Tercih Edilen Sedan Otomobiller

Klas ve ağır duruşu ile piyasanın önde gelen otomobilleri içerisinde yer alan sedan kasa araçlar Türkiye’de de oldukça popülerdir. Sedan arabalar özellikle aileler tarafından tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebebi ise araç iç hacminin geniş olmasıdır. Ayrıca bu araçlar kullanıcıları için güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. İç hacmindeki genişliğin yanı sıra bagaj genişliği ile de ihtiyaç duyduğunuz depolama alanını sağlamaktadır. Şık tasarımın yanında konforlu bir sürüş yaşamak isteyen kişilerin seçimleri arasında sedan kasa araçlarda olmalıdır. Bu yazımızda okurlarımız için “en çok satan sedan arabalar” ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapacağız. En çok satan sedan arabaları listelediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Mercedes-Benz E Serisi

Mercedes-Benz E Serisi

Uzun yıllardan beridir bu kasada kusursuz arabalar üreten Alman otomotiv devini sedan kasa araçlarda E serisi temsil etmektedir. İlk olarak 1993 yılında üretilen araçların yeni nesil E serisi Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Özellikle E220 modeli ile ön plana çıkmaktadır. Aldığınız bu aracı aynı fiyattan satışa çıkaramasanız da ikinci elde çok değer kaybetmeyen bir seri olmaktadır.

BMW 3 Serisi

BMW 3 Serisi

1975 yılında serinin ilk aracının üretimi gerçekleştirildi. 2012 yılında tekrardan yenilenen BMW 3 serisinde E36, E46, 3.18d ve 325i gibi araç modelleri bulunmaktadır. Ayrıca firmanın diğer modellerine oranla daha ulaşılabilir bir seri olma özelliğine sahiptir. Satmak istediğiniz taktirde her daim alıcı bulabileceğiniz bir seri olma özelliğine sahiptir.

Audi A4 Sedan

Audi A4 Sedan

Önceki nesillerine göre 120 kilogram daha hafif olan Audi A4 orta-üst sınıf araçların temsilcisi olmaktadır. Çoğunlukla politikacılar, iş adamları ve aileler tarafından tercih edilen bir modeldir. Sedan kasa araçlar arasında ilk sıralara yerleşemese de özellikleri ile geri kalmayan bir modeldir.

Jaguar XE

Jaguar XE

Türkiye’de çok tercih edilen bir araç olmasa da Jaguar XE; güç, teknoloji, performans ve konforu ile birçok rakibini geride bırakmaktadır. Türkiye’de alıcısının az olma sebebinin başında ise yedek parça sıkıntısı yer almaktadır.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Orta sınıfta Ford temsilcisi olan Mondeo; şık tasarımı, konforu ve performansı ile markanın en iyi araçlarından biri olmaktadır. Önceki dönemlerde üretilen Mondeo modellerine kıyasla daha iyi bir seviyede olan araçlar, sedan kasalar arasında BMW, Mercedes ve Audi gibi markaların araçları ile yarışabilecek bir modeldir. Eğer aracınız temiz bir durumda ise çok değer kaybetmeden satışa çıkarabilirsiniz.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Firma sedan kasa olarak Passat, Jetta, CC ve Bora gibi pek çok modelin üretimini gerçekleştirmiştir. Ancak firmanın Türkiye’de sıkça tercih edilen modeli Passat olmaktadır. 41 yıl boyunca üretimi yapılan Passat, orta-üst sınıf araçlar arasında oldukça başarılıdır. Her zaman alıcı bulabilen bir model olmaktadır.

Volvo S90

Volvo S90

Volvo kendine özel çizgileri, çekici farları ve benzersiz tasarımı ile şık bir görüntüye sahiptir. Volvo ürettiği hiçbir araçta güvenlik ve kaliteden ödün vermemektedir. Rakiplerini her zaman tedirgin eden Volvo, S90 modeli ile birçok ödülü almaya aday olmuştur. Ancak Volvo araçlar ülkemizde sık tercih edilen bir marka değildir.

Renault Talisman

Renault Talisman

Fransa’da üretimi gerçekleştirilen Talisman modelin her detayı düşünülerek Latitude modelinde yaşanan hayal kırıklığını giderilmeye çalışılmıştır. Listemizde yer alan birçok sedan araca göre daha ulaşılabilir bir konumdadır. Model çok yeni olduğundan sektördeki durumu hakkında kesin yorumlar yapmak zor olmaktadır.

Opel insignia

Opel insignia

Kusursuz satış oranlarına ulaşan Insignia, Opel’in orta sınıf araçlardaki temsilcisi olmaktadır. Teknolojik özellikleri, güçlü motoru, estetik ve karakteristik çizgisi ile kaliteli bir sedandır. 2010 senesinde sedan kasada Vectra modelinin yerini almıştır. Avrupa’da Vauxhall adı ile satışı gerçekleştirilen model, her zaman piyasada yeri olacak bir araçtır.

Skoda Superb

Skoda Superb

Valkswagen markasının Skoda’yı satın aldıktan sonra üretimini yaptığı orta-üst sınıf bir araçtır. Tasarımı ve donanımları ile sedan kasada rakiplerine zorluk yaşatacak bir model olmaktadır. Superb model araçlar şimdiden ödüllere aday olmaya başlamıştır.

Peugeot 508

Peugeot 508

D segmentinde Fransız marka olan Peugeot’u temsil etmektedir. Orta sınıf sedan olan Peugeot 508 modelin üretiminde daha önce kullanılmayan motorlar tercih edilmiştir. Firma her zaman yakıttan tasarruf sağlama politakası ile hareket etmektedir. Türkiye’de her daim piyasası olan Peugeot firmasının ürettiği 508 modeli de yerini almaktadır.

Fiat Egea

Fiat Egea

Türkiye’de üretimi yapılan Fiat kompakt sedanı Egea ile fiyat açısından en ulaşılabilir otomobiller arasında yerini almaktadır. Egea, Avrupa’da yılın otomobili olarak seçilmiştir. Türkiye’de satış potansiyeli yüksek olan bir firmadır. C segmentli araç, farklı ülkelerde Aagea adıyla satılırken, Avrupa’da tipo adı ile satışa sunulmaktadır.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Oldukça iyi bir pazar kalitesine sahip olan Toyota Avensis orta sınıf sedan araçtır. Japon teknolojisi ile üretilen Avensis sağlam ve konforlu bir modeldir. Diğer sedan araçlar ile kıyaslandığında daha oval çizgilere sahiptir. Model aynı zamanda ulaşılabilir bir fiyat ile satışa sunulmaktadır.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Elantra model markayı sedan kasa araçlarda temsil etmektedir. Ulaşılabilir fiyatı, yakıt tasarrufu ve kompaktlığı ile ön plana çıkmaktadır. Hyundai Elantra modeli sedan araçlar arasında alt sınıf kompakt sedan olarak değerlendirilmektedir. Bu model Accent’e alternatif olarak tasarlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu