Araba

En Az Yakan Arabalar

Otomobil sahibi olmak hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak otomobil sahibi olmadan önce otomobil hakkında ve hayal ettiğiniz otomobilin özellikleri hakkında iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Otomobil hayali kurarken bir yandan en az yakan otomobiller hakkında da bilgi sahibi olmak isteriz. Bu blog konumuzda sizler için en az yakan güncel otomobilleri aşağıda özellikleri ile birlikte sıraladık.

Peugeot 208 BlueHDi

En az yakan otomobiller sırasında üst sıralarda yer alan bu model, Fransız devinde uzun süredir varlığı sürdürmekle birlikte, ülkemizde ise en çok sevilen otomobiller arasında yer almaktadır. Özellikle spor görünümü nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Peugeot 208 BlueHDi, SUV araç piyasasında önemli adımlar atarak düşük yakıtlı özelliği ve spor görünümlü özelliği nedeniyle günümüzde de sıkça tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. Peugeot 208 BlueHDi, aynı zamanda 100 kilometrelik bir mesafede 3 litrelik bir yakıt kullanmaktadır. Bu durum kullanım durumunuza bağlı olarak 4,4 litreye kadarda çıkabilir.

Peugeot 2008

Peugeot 2008, günümüzde en az yakan düzel arabalar listesinde yer almaktadır. Peugeot 2008, spor, şık ve heybetli duruşa sahip bir otomobildir. Yakıt tüketimi nedeniyle ise kullanıcıların yüzünü güldürmektedir.

Peugeot 2008 model otomobilin yakıt tüketimi 3,6 litredir.

Volkswagen Polo 1.4 TDI BlueMotion

Alman devi olan Volkswagen markasının özellikle golf ve polo modelleri sıkça tercih edilmektedir. Golf modelinde performans ön planda tutulurken, Polo modelinde ise kullanışlı yapısı ön plana çıkmaktadır.

Polo, 1.4 dizel motora sahiptir. Bu nedenle en az yakan otomobiller arasında yer almaktadır. Bu aracın aynı zamanda kasa değişimi de mevcuttur. Günümüzde 2014 ile 2015 model Polo otomobiller 100 kilometrede yaklaşık olarak 3.1 litre yakıt tüketmektedir. Kullanım durumuna bağlı olarak ise bu miktar 4.8 litreye kadar çıkabilmektedir.

Citroen C4

Citroen C4, önceki yılların en dikkat çeken otomobilleri arasında yer almıştır. Benzersiz bir karaktere ve tasarıma sahip olan Citroen C4, teknolojik açıdan ayrı bir sürüş kalitesine sahiptir. Bu otomobilin güvenliğine ek olarak ise hız sabitleme ve yokuş kalkış desteği sağlanmıştır. Bu sayede tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Citroen C4, yaklaşık 100 kilometrede ortalama olarak 3,8 litre civarında yakıt tüketmektedir.

Opel Corsa CTDI ecoFlex

Volkswagen markasının en büyük rakiplerinden bir tanesi olan Opel, yine ülkemizde en çok tercih edilen markalarından bir tanesidir. Bu markanın en çok tutulan modellerinden bir tanesi ise Corsa’dır. Yeni dönemde makyajlanan kasası ile oldukça dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Otomobillerde asıl konu yakıt tüketimidir. Bu konuda Opel Corsa oldukça başarılıdır. 2015 yılı ile 2018 yılları arasında üretilen Corsa’nın yakıt tüketimi 3,1 litre civarındadır. Yapılan fabrika verilerine göre en az yakan otomobiller arasında yer almaktadır.

Peugeot 508

Peugeot 508, güçlü tarzı, alçak gövdesi ve özellikle heykelsi hatları ile dikkatleri üzerine çeken bir diğer otomobildir. Yüksek verimli olmasının yanı sıra sürüş sırasında gücünü hissedebileceğiniz bir araçtır.

Peugeot 508, yaklaşık olarak 100 kilometrelik bir yolda 3,8 litre yakıt tüketmektedir.

Hyundai i20 1.1 CRDi Blue

Hyundai i20, ülkemizde yine en çok tercih edilen otomobil modelleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde en az yakan otomobillerden bir tanesi olan Hyundai i20, 2014 ve 2018 yılları arasında en çok üretilen ve en çok tercih edilen otomobiller arasında yer almaktadır.

Hyundai i20, özellikle şehir içi araç kullananlar için muhteşem bir seçenek olabilmektedir. Açıklanan fabrika verilerine göre Hyundai i20, 3.2 litre yakıt tüketimi ile en az yakan araçlar arasında yer almaktadır. Aktif kullanan kişilere göre ise bu değer 5.1 litreye kadar çıkabilmektedir.

Citroen C-Elysee

Citroen C-Elysee, en az yakan dizel arabalar listesinde yer almaktadır. Spor sedan görünümü nedeniyle pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Citroen C-Elysee’nin yakıt tüketimi ise 3,9 litre civarındadır.

Scoda Octovai 1.6 TDI GreenLine

Scoda Octovai, yakıt tüketimi en düşük olan araçlardan bir tanesidir. Pek çok insan otomobil tercihlerini Sedan’a yönelik yapmaktadır. Bunun ası nedeni ise güçlü motor özelliği ve aynı zamanda düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekmektedir. Bu aracın en az yakan arabalar listesinde yer alması veriler ile kanıtlanmıştır.

2014-2015 modelinde yakıt tüketimi 3.2 litre olarak belirlenmiştir. Scoda Octovai, araç modeli kullanımına göre yakıt tüketimi 4.7 litreye kadar çıkabilmektedir.

Ford Fiesta 1.6 TCDi ECOnetic

Ford Fiesta, ülkemizde en çok satan ve en çok tercih edilen otomobiller arasında yer almaktadır. Bunun asıl nedeni ise en az yakan otomobiller arasında yer almasıdır. Ford fiesta, özellikle kadınların en çok tercih ettiği otomobiller arasında yer almaktadır. Konforlu olmasının yanı sıra renk seçenekleriyle de dikkat çekmektedir.

2015-2017 yılları arasında üretilen Ford Fiesta modellerinin yakıt tüketimi 3.2 litre civarındadır. Bu otomobilin gerçek tüketimi ise 4.7 litre civarında olduğu veriler arasında yer almaktadır. Ford Fiesta modelinin motor değerinin 1.6 seviyede olması yüksek performanslı araçlardan bir tanesi olduğunu göstermektedir. Ford Fiesta modeli özellikle şehir içi kullanım için uygun bir seçenek olacaktır.

Volkswagen Golf 1.6 TDI BlueMotion

Volkswagen Golf, efsane bir otomobil olmasının yanı sıra az yakan araçlar listesinde yer almaktadır. Oldukça uzun süredir üretimiyle günümüze kadar devam eden Volkswagen Golf, her sene satış rekorları kırmaktadır.

Volkswagen Golf, 110 beygir gücü ve 1.6 dizel motoru ile 3.2 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir. 2013-2015 yılları arasında üretilen otomobilleri ile tüm fırsatları kullanıcılarına sunan bu marka, düşük yakıtlı avantajı sayesinde tercih etmeniz gereken otomobiller arasında yer almaktadır.

Volvo V40 D2 ECO

Günümüzde dayanıklılığı gündemde olan ve kaportasındaki metal kullanımının yüksekliği ile herkesin hayali olan Volvo, yine en az yakıt tüketen otomobiller arasında yer almaktadır. Özellikle Alman otomobil sektörünün en çok tercih edilen otomobilleri arasında yer almaktadır.

Volvo tarafından 2016-2018 yılında üretilen V40 modeli, özellikle 3.2’lik yakıt tüketimi ile herkesin gözdesi haline gelmiştir.

Renault Megane

Geniş olmasının yanı sıra konforlu iç tasarımı ile sıkça tercih edilen otomobiller arasında yer alan Renault Megane, ülkemizde en çok satan ve tercih edilen otomobiller arasında yer almaktadır. Bu kadar çok tercih edilmesinin asıl nedeni ise az yakıt tüketimindendir.

Renault Megane, yaklaşık 100 kilometrelik bir mesafede 4 litre civarında yakıt tüketmektedir.

Nissan Micra

En az yakan otomobiller arasında yer alan Nissan Micra, şehir içi kullanımda tercih edebileceğiniz modeller arasındadır.

Nissan Micra, görünümü ve farklı özellikleri sayesinde caddelerde dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Nissan Micra’nın 100 kilometrelik mesafedeki yakıt tüketimi 4.6 litre civarındadır.

Citroen C3

Citroen, dinamik ve modern görünümü sayesinde ülkemizde sıkça tercih edilen ve satılan otomobiller arasında yer almaktadır. Özel koltuk temaları ve renk detayları sayesinde ve ayrıca güvenlik ekipmanları sayesinde hayatınızı kolaylaştırmaktadır.

Citroen C3, 100 kilometrelik bir yolda yaklaşık olarak 4.2 litrelik bir yakıt tüketmektedir.

Opel Corsa

Opel Corsa, en az yakan otomobiller arasında yer alan ve ülkemizde sıkça tercih edilen otomobiller arasında yer almaktadır. Oldukça şık tasarımı ve yüksek performans gücü ile dikkatleri üzerine çeken Opel Corsa, konforlu sürüş deneyimi ile az yakıt tüketen araçlar arasında yer almaktadır.

Çevreye dost bir yaklaşım sergileyen Opel Corsa, 100 kilometrelik bir yolda 4.3 litrelik bir yakıt tüketimi sağlamaktadır.

Kia Stonic

Kia özellikle etkileyici SUV modellerinden bir tanesi olan Stonic ile son zamanlarında en çok tercih edilen otomobilleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde en az yakıt tüketen araçlar listesinde adını yazdıran Kia Stonic, 100 kilometrelik bir yolda 4.8 litrelik bir yakıt tüketmektedir.

Hyundai i10

Yüksek konforu ve şehir içi kullanımdaki ideal boyu ile Hyundai i10 oldukça çok sevilen araçlar listesinde yer almaktadır.

Hyundai i10, 100 kilometrelik bir yolda 4.9 litrelik bir yakıt tüketmektedir. Ayrıca bu modelin iki farklı motor seçeneği bulunmaktadır.

Mitsubishi Space Star

En az yakan otomobiller arasında yer alan Mitsubishi Space Star, listede en az yakan benzinli araçlar arasındadır. Estetik görünümü ve aynı zamanda dinamik yan görünümü ile modern arka tasarımı ile yolda dikkatleri üzerine çeken bir araba modelidir. Aynı anda zarafet ve sportif bir görünümü elde edebilirsiniz.

Mitsubishi Space Star’ın koltuğuna oturarak konforlu bir sürüşün tadını çıkarabilirsiniz. Bu model, 100 kilometrelik bir yolda 4.9 litrelik bir yakıt tüketimi sağlamaktadır.

Renault Clio

Renault Clio araba modeli, inovatif sürüş teknolojisi ile donatılan bir araba modelidir. Bu araçla geçirdiğiniz her yolculukta benzersiz bir keyif yaşayabilrisiniz.

Renault Clio araba modelinin sahip olduğu acil fren destek sistemi sayesinde güvenli bir şekilde hissedeceksiniz. Aynı zamanda eller serbest park sürüşü sayesinde her koşulda kendinizi bu araç içerisinde güvenli hissedebilirsiniz. Renault Clio, 100 kilometrelik bir yolda 5 litre civarında yakıt tüketmektedir.

Volvo S90

Volvo markasının, en dayanıklı otomobilleri nedeniyle tanımaktayız. Bunun yanı sıra Volvo, aynı zamanda düşük yakıt tüketimi sistemiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Akıllı bir sedan olan Volvo S90, 100 kilometrelik bir yolda 0.8 litre yakıt tüketmektedir.

Fiat Panda

Fiat Panda, özellikle çevre dostu olmasının yanı sıra düşük yakıt tüketimi ile son dönemlerde sıkça tercih edilen en az yakan hibrit araba modelleri arasında yer almaktadır.

Fiat Panda, 100 kilometrelik bir yolda ortalama 4 litre civarında yakıt tüketerek ekonomik anlamda sizlere kazanç sağlamaktadır.

Toyota Corolla Sedan

Toyota Corolla Sedan, şık ve akıcı çizgilere sahip olmasının yanı sıra güçlü duruşu nedeniyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Toyota Corolla Sedan, aynı zamanda yakıt cimrisi oluşuyla 100 kilometrelik bir yolda 3.5 litrelik bir yakıt tüketmektedir.

Toyota Yaris

Toyota Yaris, 2021 yılında yılın en iyi otomobili olarak seçilmiştir. Yenilikçi hibrit teknolojisi sayesinde otoyolda veya şehirde mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Toyota Yaris aynı zamanda 100 kilometrelik bir yolda yaklaşık 2.8 litre yakıt tüketerek en az yakan araçlar listesinde yer almaktadır.

Toyota Camry

Toyota Camry, kendi kendini şarj edebilme özelliğinin yanı sıra 100 kilometrede ortalama 4.3 litrelik bir yakıt tüketimi sağlamaktadır.

Toyota Camry, ülkemizde son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken ve son dönemlerde sıkça tercih edilen otomobiller arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu