Araba

En Az Sorun Çıkaran D Segmenti Otomobiller

Büyük ailelere ve büyük araç sevenlere hitap eden D segmenti otomobiller, orta ve üst sınıfa ayrıca lüks ve geniş bir hacme sahiptirler. Bu araçlarda motorlu taşıt vergisi daha yüksektir. Çünkü 1.6 motor hacmşnden6daha küçük araçlar bu segmentte çok az bulunmaktadır. En az sorun çıkaran D segmenti otomobiller kullanıcıların merak ettiği ve araç alırken dikkat ettiği bir konudur. Genel olarak araç almak isteyenler mevcut araçlarından daha yüksek segmentte bir araba almak isterler. Özellikle büyük aileler ve sıklıkla yolculuk yapanlar, konfor ve sürüş açısından D segmenti otomobilleri tercih ediyorlar.

D segmentte bulunan araçlar diğer A, B, C segmentlerine göre daha uzun ve donanım olarak daha üst seviyede olacak şekilde üretilirler. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen D segmenti otomobiller arasında; Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Opel İnsignia gibi araçları saymak mümkündür. Bu araçların ortak özellikleri, geniş bir iç hacme sahip olmaları, arabanın tabanının zemine daha yakın olması ve buna bağlı olarakta yol tutuşunun iyi olmasıdır. Ayrıca bu araçlar hem sürücü açısından hem de yolcu açısından oldukça konforludur. Keyifli bir yolculuk için vazgeçilmez sınıflardan birisidir. Özellikle de sık sık uzun yol yapan kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

D Segmentte Hangi Araçlar Alınabilir?

En az sorun çıkaran D segmenti otomobiller üst orta sınıf olarak kabul edilirler. Kabinleri daha geniş ve motorları daha büyük olduğu için performans açısından oldukça iyi ve kullanıcıları memnun eden bir segmenttir. Büyük aileler ve uzun yol tutkunları için keyifli ve konforlu bir yolculuk sağlayan donanıma sahiptirler. D segmenti araçlar daha geniş bir iç hacim sağladığı için yolculuk yaparken daha fazla hareket imkanı sunarak kişilerin daha rahat etmesine olanak tanır. Bundan dolayı da satış sayıları çok fazladır.

D segmenti araçların başka avantajları da bulunmaktadır. Mesela; bu araçlar zemine daha yakın olarak üretildiği için yol tutma özelliği oldukça iyidir. Bu da sürücünün arabaya daha hakim olmasını ve daha kolay manevra yapabilmesini sağlar. Bu özellik sürücülerin daha rahat bir sürüş yapmalarına ve dolayısıyla daha konforlu bir yolculuk yapmalarına olanak tanır.

D Segmenti Otomobiller

En az sorun çıkaran D segmenti otomobiller arasında bazı marka ve modeller öne çıkmaktadır. Bu marka ve modelleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Honda Accord:0 litrelik VTEC motoru ve 10 ileri otomatik vitesi bulunan bir araçtır. Ayrıca daha küçük motor seçeneği de bulunmaktadır. Müşteri kendi ihtiyacına göre bir seçimde bulunabilir.
  • Opel İnsignia: Teknolojik donanımı yüksek, geniş iç hacim ve 1.6 litrelik dizel motor seçeneği ile kullanıcıları oldukça memnun eden bir otomobildir. Donanım ve motor seçeneği olduğu için müşterinin ihtiyacına ve isteğine göre bir tercih yapmasına olanak tanır.
  • Volkswagen Passat:5 CC motor gücü bulunan ve yakıt tüketimi konusunda oldukça iyi olan bir araçtır. 100 km’de 4.6 litre yakıt tükettiği için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Geniş bir iç hacim sunan ve motoru sayesinde konforlu bir sürüş sağlayan Passat, konfor tutkunlarının ilk tercihleri arasındadır.

D segmenti araçlar genel olarak uzun ve iç hacmi geniş arabalardır. Kalabalık aileler tarafından ve büyük araç severlerin ilk tercihleri arasındadır. Hem büyük olması hem de yakıt tüketiminin nispeten az olması nedeniyle kullanıcıları memnun eden otomobil sınıfı olan D segmenti araçlar ülkemizde de çok fazla tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu