Araba

En Az Sorun Çıkaran B Segmenti Otomobiller

Otomobiller boyutları, hacimleri ve fiyatları gibi bazı özellikleri baz alınarak sınıflara ayrılırlar. Bu sınıflara ayrılma işlemi sayesinde kullanıcılar istedikleri fiyat, performans ve büyüklükteki araçları daha kolay seçebilme şansına sahip olurlar. Küçük araç sınıfı olarak bilinen B segmenti araçlarda kullanıcıların çok fazla tercih ettiği otomobiller içerisinde yer almaktadır. En az sorun çıkaran B segmenti otomobiller kullanıcıların araba alırken en çok dikkat ettiği hususlardan birisidir. Çünkü sürekli arıza veren ve kronik problemleri olan araçların tamir masrafları müşterileri maddi anlamda yoran bir şeydir. Bundan dolayı sağlam ve kullanışlı otomobiller daha fazla tercih edilmektedir.

En Çok Tercih Edilen B Segmenti Otomobiller

Küçük araç sınıfı içerisinde yer alan B segmenti araçlar, özellikle boyları ve ağırlıkları ile diğer araçlardan ayrılmaktadırlar. A segmenti ile yakın bir segment olsa da B segmenti otomobiller biraz daha büyük ve uzun boyutlu araçlardır. Yine A segmentine göre daha ağır ve teknik özellik bakımından da daha güçlü yapıya sahip olan en az sorun çıkaran B segmenti otomobiller çok satan araçlar grubundandır. Özellikle küçük ancak donanımlı otomobil almak isteyen kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bir segmenttir.

Teknik donanımı güçlü olan araçlar diğer marka ve modeller arasından sıyrılarak daha fazla şatış rakamına ulaşmaktadırlar. Genel olarak hatchback gövde tasarımına sahip olarak üretilen bu araçlar, küçük araba severlerin en çok tercih ettiği segmenttir. B segmenti araçlar içerisinde çok satan ve en az sorun çıkaran marka ve modeller de bulunmaktadır.

En Az Sorun Çıkaran ve Çok Satan B Segmenti Otomobiller

En az sorun çıkaran B segmenti otomobiller bazı verilere göre şu şekilde sıralanabilir;

  • Renault Clio: 1990 yılından bu tarafa üretilen Renault Clio çok sevilen ve en çok tercih edilen modellerden birisidir. B segmenti araçlar içerisinde en çok satan modellerin başında gelmektedir. Özellikle teknik donanımı güçlü olduğu için kullanıcılar tarafından satın alınan ve tercih edilen bir modeldir. Renault Clio Hatchback kullanıcıların tasarımını ve teknik donanımını çok sevdiği bir otomobildir.
  • Peugeot 208: B segmenti araçları en iyi temsil eden ve bu segmentin efsanesi olan bi otomobildir. Küçük sınıf araçlar içerisinde tasarımı ve teknik özellikleri ile dikkat çeken bir araç olarak Peugeot’nun çok sattığı bir modeldir. Belki de Peugeot markasının en çok sevilen modeli olarak 2020 yılında yılın otomobili seçilmiştir.
  • Opel Corsa: Dünyada B segmenti araçlar arasında önemli bir satış sayısı elde etmiş ve en çok tercih edilen otomobillerden biri olmayı başarmıştır. Küçük sınıf bir otomobil olarak teknik anlamda kullanıcısını memnun eden bir araçtır. Şehir içi kullanımda kolaylık sağlayan özellikleri ile dikkat çekmektedir.
  • Toyota Yaris: 1998 yılında üretilmeye başlanmış ve bugüne kadar iyi bir satış sayısına ulaşmış bir otomobildir. Japonya’da üretilen ve sağlamlığı ile dikkat çeken Toyota Yaris, çeşitli motor ve donanım seçenekleri ile satılmaktadır. Özellikle Hybrid modeli ile dünyada önemli satış rakamları elde etmeyi başarmıştır.
  • Volkswagen Polo: B segment araçlar içerisinde önemli bir yeri olan ve küçük sınıf otomobilin hakkını veren bir markadır. Uygun fiyatı ve teknik özellikleri ile dikkat çeken ve son yıllarda oldukça fazla tercih edilen araçlardan birisidir. Şehir içi kullanımda işlevselliği ve teknik donanımı sayesinde çok kullanışlı bir arabadır. Dikkat çeken bir tasarıma sahip olması da tercih edilme nedenlerinden birisi olarak göze çarpmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu