Araba

Dünyanın En Popüler Araba Markaları Hangileridir?

Dünyanın En Çok Satan Araba Markaları

Günümüz teknolojilerinden en çok etkilenen sekörlerden biri olan otomotiv sektörü her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. İnsanların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarının başında gelen arabalar talep edilen hizmeti verebilmek için üretimi sürdürmektedir. Alacağı araçların kalitesi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar en popüler araba markalarını araştırmaktadırlar.

Bizler de siz okuyucularımıza yol gösterebilmek için bu yazımızda araba markaları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Çeşitli özellikleri sebebiyle kullanıcılar tarafından en çok ilgi gören araçları sizler için bu yazımızda listeledik. Yazdığımız bu yazı ile aklınıza takılan dünyanın en popüler arabaları hangileridir? sorusunu cevaplandırıyoruz.

Porsche

Porsche

Okurlarımız için hazırlamış olduğumuz en popüler arabalar listesinin en başında Porsche marka araçlar yer almaktadır. 1947’de Almanya’da kurulan şirket, kullanıcılar tarafından hala ilgi görmekte olan Porsche 356 model araç ile üretime başladı. İlk üretim yapmaya başladığı yıllarda günümüzdeki kadar popüler olmayan markanın bu durumu Porche 911 modelinin geliştirildiği zamana kadar devam etti. Spor araçların üretimine daha çok yönelen firma kullanıcıların dikkatini çekecek bir araba tasarlamaya başladı. Bu fikir doğrultusunda firma 1964’te 911modelinin ilk versiyonunu geliştirdiler.

Ürettiği 911 model ile Porsche marka araçlar hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Bu sebepten ötürü firmanın yaptığı çalışmalarda gelişmeye başladı. Yavaş yavaş insanların ilgisini çekmeye başlayan Porsche marka araçlar günümüzde bir dünya markası haline geldi. Firmanın günümüzde bu kadar popüler hale gelmesinin sebebi üretmiş olduğu yüksek donanıma sahip spor araçlar oldu. Ürettiği araçların kalitesi ile birlikte müşterilerine sunduğu satış sırası ve sonrası hizmetler ile de firma ön plana çıkmaktadır. Tüm bu durumları değerlendirdiğimizde Porsche marka araçlar popüler arabalar listesinin başında yer alıyor diyebiliriz.

Ferrari

Ferrari

Düzenlenen araba yarışları için arayışta olan sürücülerin taleplerine cevap verebilmek için yarışlara uygun olan araçların üretimi yapılmaya başlandı. Ferrari de bu talebe cevap vermek için yapılan çalışmalar sonrasında ortaya çıktı diyebiliriz. Firma 1929’da Alfa Romeo’nun yarışlardaki takımı olarak kuruldu. Firma kurucusu olan Enzo Ferrari piyasada bir süre bu şekilde yer almayı seçti. Fakat daha sonra Enzo Ferrari kurduğu markayı bağımsız hale getirerek 1946 senesinden bu yana kendi araçlarını üreten bir marka olarak yoluna devam etti.

Üretim yaptığı ilk yıllarda Ferrari marka araçlar beklenen talebi göremedi. Bunun sebebi ise yarış takımı olarak kurulan Ferrari marka araçların, girdiği yarışların çoğundan başarısız olarak ayrılmasıydı. Bunu göz önünde bulunduran kullanıcılar ise firmaya karşı olumsuz bir tutum geliştirdiler.

Bu süreçten sonra ürettiği araçlar ile kendisini kanıtlayan firma git gide popüler bir hale geldi. Tüm bu gelişmeler sonrasında Ferrari marka arabalar popüler araçlar kategorisinde yerini aldı. Firmanın bu listede yer alması ürettiği araçların ve verilen hizmetlerin kaliteli olmasından kaynaklanmaktadır. Ferrari marka araçlar dayanıklı ve yüksek performanslı olmasının yanında satış sonrası hizmetleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

BMW

BMW

1916’da Almanya’da kurulan BMW, dünya genelinde popüler araba firmalarından birisidir. Popüler olan BMW marka araçlar aynı zamanda üreticiler arasında en eski olanlardan birisidir. Uzun yıllar hizmet veren firma tecrübesi sayesinde yüksek kalitede arabalar üretmektedir.

Üretime başladığı ilk yıllarda motora ağırlık veren firma, bir dönem yaşanan savaşlardan etkilenmesi sebebi ile üretime ara vermek zorunda kaldı. Fakat zaman içinde belirli politikalar uygulayan firma tekrar üretimlerini artırmayı başardı. BMW marka araçlar yapılan çalışmalar ile kaliteli araç modelleri üretimi yapmaya başladı. Araba konusunda her detaya dikkat eden firma kullanıcılar tarafından popüler bir hale geldi.

BMW yapmış olduğu spor ve kaliteli modellerin üretimi ile ilgi odağı olmaktadır. Araba üretiminin yanında firma motosiklet üretimi olmak üzere birçok alanda da müşterilerine hizmet vermektedir.

Mercedes

Mercedes

1926 yılında Almanya’da kurulan firma popüler araçlar kategorilerin başında yer almaktadır. İlk etapta yarışlar için araba üretmeye başlayan firma bu sektöre giriş yaptı. Mercedes marka araçlar yarışlarda göstermiş olduğu performans ile büyük bir başarı sergiledi. Bunu gören araba meraklıları firma ile ilgilenmeye başladılar.

Bu ilgi ile firma hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Hatta o kadar büyük bir ilgi ile karşı karşıya kalındıki Mercedes araçlar en popüler araç olarak gösterilmeye başlandı. Yaptığı hizmetlerde her zaman hassas davranan firma, çaşitli savaşlar ile başa çıkmasına rağmen hassasiyeti ile başarılı çalışmalara imza attı.

Günümüzde en çok ilgi duyulan firmalardan biri olarak Mercedes popüler araçlar listesinde yer alıyor. Firma üretmiş olduğu araçların dayanıklılık, konfor ve performansına oldukça önem veriyor. Yapmış olduğu araba tasarımları ve müşterilerine verdiği önem ile firma kullanıcılarını memnun etmekteye devam etmektedir. Mercedes marka araçlar ürettiği arabaların kalitesi ile popüler araçlar listesinde yer almaktadır.

Lexus

Lexus

En popüler araba markaları listemize Lexus markasıyla devam ediyoruz. Lexus marka araçlar 1989 yılında kurulması sebebi ile ülkemizde diğer firmalara göre çok bilinmiyor. Toyota bünyesi içerisinde kurulan firma, 1989 yılında kurulmuş olmasına rağmen kullanıcıları için başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Rakiplerine göre genç olan firma sektörde yerini alıyor. Büyük bir araba firması olan Toyota, lexus marka araçlara da tecrübesini yansıtıyor. Dayanıklılığı yüksek olan Lexus bu özelliği ile ön plana çıkıyor.

Firma üretmiş olduğu araçların dayanıklılığı kadar diğer özelliklere de önem veriyor. Ürettiği araçların performansı ve konforuyla da müşterilerini memnun ediyor. Lexus marka araçların ürettiği araçların konforu ve dayanıklılığı ile birçok ödül almış bulunmakta.

Audi

Audi

Almanya’da 1910 senesinde kurulan şirket dünyanın en eski ve köklü araba üreticileri arasında yerini almaktadır. Uzun süredir otomotiv sektöründe bulunan firma ürettiği araçların kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

İlk üretime başladığı yıllarda motor üretimi yapan firma aldığı iyi geri dönüşler sonrasında araba üretimine de başlamıştır. Firma yaptığı bütün işlerde her zaman en kaliteli sonuçları verebilmek amacı ile hizmetlerini sürdürmüştür. Yüksek kalitede hizmetler vermeyi amaçlayan firma bu amacına ulaşmayı başardı. Ürettiği araçların performansı ve müşterilerine verdiği hizmetler ile günümüze kadar popülerliğini korumayı başardı. Araçlarının kalitesi ile popüler araçlar listesinin üst sıralarında Audi marka araçlar yerini aldı.

Mazda

Mazda

1929 senesinde Japonya’da kurulan firma, ilk çıkışını Toyo Cork Kogyo ismiyle yaptı. Daha sonra dünyada yayılmayı amaçlayan şirket Mazda ismini aldı. Mazda ilk başlarda çeşitli sanayi dallarında üretim yapmak için kuruldu. 2. Dünya Savaşı sırasında üretim yapan firma o yıllarda savaşta Japon ordusuna gerekli olan birçok ürün ortaya çıkardı. Savaş sonrası firma üretim tercihini arabaya yönlendirmeye karar verdi.

Firma vermiş olduğu bu kararla verdiği hizmetler sayesinde popüler bir hale gelmeye başladı. Ürettiği araçların dayanıklılık seviyesini en üst düzeyde tutabilmek için derinlemesine araştırmalar yapan firma bu konuda başarılı oldu. Ürettiği araçların dayanıklılığının yanı sıra yüksek performansı ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarabildiler. Son yıllarda üretmiş olduğu performansı yüksek spor arabaları ile popüler arabalar kategorisinde yer aldılar.

Volvo

Volvo

İsveç’te 1927 yılında kurulan firma ekonomik zorluklarla karşılaşıp el değiştirmesine rağmen bu sektörde başarılı oldu. Üst düzey araba üretmek amacı güden Volvo ürettiği arabaların sağlamlığı ile ön plana çıkmaktadır. Üretmiş olduğu arabaların sağlamlığının yanı sıra performansı ve konforunuda üst düzeyde tutmayı başarmaktadır. Kullanıcıları için kaliteli bir hizmet veren firma popüler araçlar listesinde kendisine yer bulmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu