Araba

B Segmenti Nedir? B Segmenti Araçlar Hangileridir?

Araçlar birçok farklı özellikleri ile isimlendirilir. Hem araç seçimini kolaylaştırmak hem de araçları gruplandırmak için araç segmentleri oluşturulmuştur. Araçlar farklı segmentleri ile seçim açısından daha kolay bir hal alır. Çünkü araçlar birtakım özelliklere göre segmentlere sahip olur. Buna bağlı olarak da araçların özelliklerini anlamak daha basit olur. B segmenti araçlar da bu kategorilerden birini oluşturmaktadır. Bu aşamada B segmenti nedir B segmenti araçlar hangileridir merak edilmektedir.

B segmenti kapsamına giren araçlar kinci kategoriyi oluşturmaktadır ve bu sınıflandırma binek araçlar için geçerli olmaktadır. Dünyada birçok ülkede farklı sınıflandırmalar bulunmaktadır. B segment sınıflandırması da Avrupa Komisyonu içerisinde kabul edilen bir sınıflandırmadır. ABD’de ise “küçük sınıf” ismi ile anılmaktadır. B segmenti araçların belirgin özellikleri bulunur. Bu özellikler ile araçlar kısa sürede bir gruba ayrılabilir. Yeni çıkan modeller de bu gruplandırmaya dahil olabilir. Bu nedenle B segmenti araç kapsamı gün be gün değişmekte ve çeşitlenmektedir.

B Segmenti Araçlar Neye Göre Belirlenir?

B segmenti araçlar neye göre belirlenir merak edilmektedir. B segmenti araçlar belirgin özellikleri ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bu Arcalar yoğun bir kullanıma da sahiptir. B segmenti araçların en belirgin özelliği boylarının 3.7 metre – 4 metre arasında olmasıdır. Bu araçlar A segmenti araçlara göre büyük olsa da nispeten küçük araçlardır. Bir küçük aile aracı da olan bu araçlar uygun fiyatları ile bütçe dostu izlenimi vermektedir. A segmenti araç tercih etmeyen ancak c segmenti araca da ihtiyacı olmayan kişiler için B segmenti yoğun bir tercih oranına sahiptir.

A segmentine nazaran daha güçlü olduğundan da söz etmek mümkündür. B segmenti araçlar en yoğun satan araç grupları içerisindedir ve sokakta sıkça görmek mümkündür. Bu araçlar daha performanslı araçlardır ve özellikle motorları bu karşılaştırmayı sunmaktadır. B segmentleri farklı marka ve modellerde görülmektedir. Bu nedenle B segmenti araç seçiminin yaygınlığı yeni araç alacak insanları da cezbetmektedir. B segmenti kapsamı itibari ile özellikleri benzer olsa da araç marka ve model bazında da değişime açıktır. Bu nedenle B segmenti olması bir aracın tek bir seçilme sebebi olmamalıdır. B segmenti araçların marka alternatifleri de A segmenti araçlardan çok daha fazladır. Bu aşamada B segmenti nedir B segmenti araçlar hangileridir sorusu sorulmaktadır.

B Segmenti Araçlar Hangileridir?

B segmenti nedir ve B segmenti araçlar hangileridir soruları sonucunda birçok araç sektörde konumlanmaktadır. Bu araçlar farklı marka ve modelleri ile araba sektöründe yoğun bir kapsama sahiptir. Audi, Chevrolet, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Opel ve Nissan gibi birçok marka yer almaktadır. Ancak bu markaların her aracı da bu kapsama sahip değildir. Bu nedenle modelleri de bilmek gerekmektedir.

Nissan’ın Note, Micra ve Juke modelleri, Hyundai’nin i20, Getz ve Accent Blue modelleri, Opel’in Corsa, Merive ve Mokka modelleri, Peugeot’un 206, 208, 301 ve 2008 modelleri, Fiat’ın Punto, Albea ve Pailo modelleri bu kapsama girmektedir. Ancak sadece bunlarla sınırlı değildir ve daha pek çok örnek sunmak mümkündür. Audi A1, Dacia’nın Logan ve Sandero’su, Kia Rio, Mazda 2, Mitsubishi Attrage, Wolkswagen Polo, Toyota Yaris ve Suzuki Swift bu kapsama dahildir. Araçlar gün be gün çeşitlenmekte, bu sayede her B segmenti araç meraklısına uygun seçenekler sunmaktadır. Araçların ayrıntılı özellikleri için onları incelemek gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu